Irkenc Hyka — Jena nda

Irkenc Hyka - Jena nda

Текст Irkenc Hyka — Jena nda

A jena nda? A jena nda?
Te lutem mos e thuj, o shpirt
Pse me u nda kur t’du hala
Mendo njehere ti per dashnin
Na jena nda, tash jena nda
Se ti ma thyve zemren me tradhti
Na jena nda, mo s’ki me m’pa
Me gjysem zemer jam n’dashuri
Me thane se tash ti nuk je me ajo
As shoqerine me se takon
I lutem zotit dhe nje here me t’pas ty
Me fal o shpirt a me degjon?
Ke gabu, ke gabu
Por akoma prape te du
Por prej teje kurre se kisha menu
Ke gabu, ke gabu
E tani jeto pa mu
Me harro ashtu si t’kam harru
A jena nda? A jena nda?
Te lutem mos e thuj, o shpirt
Pse me u nda kur t’du hala?
Mendo njehere ti per dashnin
Na jena nda, tash jena nda
Se ti ma thyve zemren me tradhti
Na jena nda, mo s’ki me m’pa
Me gjysem zemer jam n’dashuri
Kam gabu, kam gabu
Tash une jam pendu
Ke gabu, ke gabu
Dhe tani jeto pa mu
Me harro ashtu si t’kam harru
A jena nda? A jena nda?
Te lutem mos e thuj, o shpirt
Pse me u nda kur t’du hala?
Mendo njehere ti per dashnin
Na jena nda, tash jena nda
Se ti ma thyve zemren me tradhti
Na jena nda, mo s’ki me m’pa
Me gjysem zemer jam n’dashuri

Слушать Irkenc Hyka — Jena nda

Смотреть клип Irkenc Hyka — Jena nda